index_01

ninos3
60_kuran[1](1)
mekaabeginn
isl24
kuran[1]
pgallery-kaktus[1]

Ilahija me videoklip

pic_hasbi
pic_mother
pic_almuallim
pic_supplication
desing6[1]
desing7[1]
desing10[2]

Falja e namazit

me video

kuranii[1]
Iran,%2520dzamija%2520Sejh%2520Lutfullaha%2520u%2520Isfahanu[1]
Kartolina1[1]
kurani[1]

Çfare te themi kur...?

slam_motahrek

 

 • · fillojme te bejme diçka? - Bismilah (Ne emer te Allahut)
 • · fillojme te hame? - Bismilah
 • · mbarojme se ngreni? - Elhamdulilah.
 • · teshtijme? - Elhamudlilah
 • · degjojme dike te teshtije? - Jerhamukallah.
 • · takohemi me dike? - Es-selamu alejkum!
 • · dikush na pershendet me 'Es-selamu alejkum'? - Ue alejkum selam.
 • · shohim dicka te mrekullueshme apo te bukur? - Subhan'Allah.
 • · shikojme dicka qe na pelqen? - Masha Allah.
 • · duam te bejme diçka me vone (ne te ardhmen)? - Insha'Allah.
 • · bejme ndonje plan? - Insha'Allah (Nese do Allahu).
 • · bejme ndonje gabim? - Estagfirullah (O Zot, me fal).
 • · dikush na jep diçka? - Xhezakallah Hajr (Allahu te shperblefte me te mira).
 • · kemi frike? - Eudhu bilah.
ramadan_175
[Menya kryesore] [Sheriati islam] [Gruja dhe familja (Fjalor)] [Ebu Bekir Es-Siddik: Hbu Hanifja] [Gusli] [Zekati] [Namazi] [Ramazani] [Gruaja ne Islam] [Çfare te themi kur...?] [Agjërimi]